Začala sa búrať cigánska 207-ička v Partizánskom

Dnes 13.7.2015, presne podla plánu, sa začala búrať bytovka č. 207 na Nábrežnej ulici v Partizánskom, ktorú uzatvorili ešte minulý rok. Pozrite si fotogalériu začiatku prác. Ďalšie fotky doplníme priebežne.

Zdroj foto:  Jozef Božik FB, Autor: MTP

Radnica ešte 17.10.2014 vysťahovala všetkých neprispôsobivých a objekt uzamkla. Budovu teraz stráži kamera napojená na pult centrálnej ochrany meskej polície. Ako informoval primátor mesta Jozef Božik (nezávislý), mesto vyčlenilo 57.000 Eur.

Je to jedno z ďalších opatrení, s ktorými sme začali v roku 2012, a to je boj za práva slušných ľudí, keď mesto Partizánske postupne vytláča asociálov z nájomných bytov,“ uviedol Božik.

Od roku 2012 deložovalo zatiaľ  115 domácností bez náhradného ubytovania. Ďalší budú pribúdať.  „Myslím si, že to je cesta, ktorá symbolizuje to, že my nebudeme vybývané byty opravovať, my budeme vybývané byty, ktoré sú poškodené, búrať. A v budúcnosti bude priestor na to, aby sme tam postavili nové činžiaky pre slušných ľudí, nie pre asociálne sa správajúcich, ktorí síce môžu byť sociálne odkázaní, ale nemôžu byť neslušní, vulgárni a hlavne nemôžu poškodzovať majetok mesta,“ dodal.

Ďalší bytový dom uzatvorila samospráva v marci na Ulici Rudolfa Jašíka, zatvorených je aj niekoľko bytov v dome na Nábrežnej ulici 206. Zvyšnú časť bytov, z ktorých mesto deložovalo domácnosti, zrekonštruovalo a poskytlo nájomcom, ktorí riadne platia, resp. platili nájomné.

Začala sa búrať cigánska 207-ička v Partizánskom
4.9 (98%) Celkom 20 hlas[ov]

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.