V Rybanoch a Partizánskom došlo k potýčke medzi dvoma rómskymi rodinami

Operačné stredisko z Trenčína v nedeľu 16.8.2015 vo večerných hodinách obdržalo informáciu, že  v obci Rybany na miestnom námestí mala prísť skupina rómov ku skupine rómov v  obci Rybany, kde následne dochádza k vzájomnému napádaniu dvoch rómskych rodín. Na miesto okamžite vyslané hliadky Obvodného oddelenia PZ z  Bánovce nad Bebravou, dopravní policajti Okresného dopravného inšpektorátu a policajti kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou. Nakoľko si to aktuálna situácia vyžadovala, tak miesto boli vyžiadané aj ďalšie policajné hliadky z Trenčína a z Partizánskeho.

Na mieste policajti zistili, že skupina rómov z rodiny L. z Partizánskeho prišla na troch vozidlách na ulicu v Rybanoch, kde žila rodina K.. Následne došlo k vzájomným slovným a fyzickým potýčkam, čo vyvrcholilo vzájomným napádaním sa. Presne nezistená skupina z rodiny L. mala vbehnúť do dvora a garáže rodiny K., kde napadla viacero tejto rodiny.

„V tejto veci už vedieme trestné stíhanie a to vo veci trestných činov výtržníctvo a porušovanie domovej slobody“ uviedla pre Rádio WOW Elena Antalová, krajská hovorkyňa polície.

Pri bitke aj napriek rýchlemu a okamžitému zásahu policajtov došlo k zraneniam osôb. Jedna osoba z rodiny z Rybian bola prevezená na ošetrenie do nemocnice v Partizánskom, kde ostala na pozorovaní. Ďalej sa ľahko zranilo päť osôb, ktoré boli jednorázovo ošetrené.

Na policajné oddelenie boli v zmysle zákona predvedené štyri osoby. Počas predvádzania nedošlo k ich zraneniu.

Na druhý i tretí deň pomsta

V pondelok i utorok dopoludnia svoj názor prišli povedať i rómovia z Rybian do Partizánskeho, zrejme formou akejsi odplaty. Na poriadok dohliadalo vyše 10 policajných áut i tzv kukláči.

——————————–
Doplnené 18.8.2015:

Bitka pre 2 500 Eur

O dôvode týchto sporov kolujú medzi obyvateľmi rôzne scenáre. Rádio WOW zisťovalo viac informácií. Ako pre redaktora Rádia WOW uviedol nemenovaný róm z PE: „Mladé 15-ročné dievča R.L. sľúbili predať istému mužovi do Brna za 2500 Eur, no ten nezaplatil a tak rodina z Partizánskeho nahlásila únos, následne nasledovala jedna pomsta za druhou„. Túto skutočnosť však momentálne nie je možné hodnoverne overiť, ukáže to až vyšetrovanie.

Mesto začalo konať

Mária Hazuchová, poslankyňa MsZ uviedla, že „Rodine nebude predĺžená nájomná zmluva, aktuálna je platná len do 31.8.“. Primátor Partizánskeho Jozef Božik sa k situácii tiež vyjadril: „Nie je možné aby dieťa vyrastalo v takejto rodine, kde rodičia su ochotní dieťa predať zato, že sa v budúcností vydá za iného príslušníka toho istého etnika“. Zároveň na situáciu upozornil sociálny odbor, ktorý bude vo veci konať.

Zdroj informácií: KR PZ Trenčín, MsÚ PE

V Rybanoch a Partizánskom došlo k potýčke medzi dvoma rómskymi rodinami
3.8 (76%) Celkom 5 hlas[ov]

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.