Skype má masívny globálny výpadok

Ani Vám sa nepodarilo prihlásiť alebo Vám padajú hovory? Aplikácia Skype má totiž globálny výpadok. Výpadok hlásia používatelia z celého sveta a potvrdili ho aj zamestnanci spoločnosti s tým, že pracujú na odstránení poruchy.

Podľa stránky DownDetector boli prvé výpadky hlásené o 10:32 h nášho času. Problém stále pretrváva (aktualiz.17:00). Najviac je výpadkom postihnutá európa, ale hlásené sú i  problémy z USA, Indie, Austrálie a ďalších lokalít.

Skype na svojom webe Twitter účte napísala:

Niektorí z vás môžu mať problémy s používaním Skype a nevidíte svojich známych, ktorí sú online. Zistili sme problém. Postihnutí užívatelia nebudú môcť zmeniť tento stav, nemajú možnosť kontaktovať priateľov ani s nimi telefonovať

Skype pracuje na princípe P2P siete, nejde teda o výpadok akéhosi servera ako napríklad v prípade Facebooku či iných webov a aplikácií. Skype malo podobný výpadok už v minulosti. Vznikol preto, lebo v jeden moment bolo prihlásených príliš málo ľudí. Skype totiž potrebuje na správnu funkčnosť určité množstvo prihlásených.

Broken-Skype

Skype má masívny globálny výpadok
Ohodnoť článok

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.