Nový poskytovateľ internetu v Bánovciach – RádioNET

logoDnes 9.11.2015 oficiálne začal v Bánovciach fungovať nový ISP provider, čiže poskytovateľ internetu. Služby poskytuje pod názvom RadioNET. Poskytovateľ sa chce zamerať na rodinné domy, samostatne stojace budovy a firmy, ktoré vedia oceniť stabilné spojenie, profesionálnu podporu a zodpovedný prístup k poskytovaným službám. Stabilitu pripojenia sme testovali aj u nás v Rádiu WOW viac ako pol roka. Pripojený sme cez 5G spoj, laicky nazývaný aj „vzdušná optika“, práve pre jeho kapacitu do budúcna.

RadioNET už teraz pripája prvých zákazníkov, pokrytie neustále rozširuje. Aktuálne sú pokryté Bánovce nad Bebravou a okolité dediny, viď mapa pokrytia k 1.11. Vo výstavbe je aj vlastný 16 metrový stožiar v Pečeňanoch. O jeho spustení sa dozviete z Facebook profilu RadioNET.

Aktuálne poskytuje pripojenie rodinných domov od 9,90  €. Rýchlosti začínajú na 7 Mbit, čo je 3x viac ako bolo doteraz zvykom u konkurencie v okolí Bánoviec (zvyčajne 2 Mbit). Cieľom je zvýšenie štandardu v tomto regióne. Ako uviedol technický riaditeľ projektu Martin Jursa: „Dnes 2 Mbit nepostačuje ani na pozeranie Youtube, všetky webstránky sú optimalizované pre rýchle pripojenie. Okolité dediny sa aj dnes spoliehajú na zastaralý DSL internet, ktorého technológia nedokáže poskytnúť viac ako 5 Mbit Download a 05 Mbit Upload. Nová 5G technológia umožňuje do budúcna rýchlosť až 90 Mbit (overené v praxi). Aktuálne poskytujeme najmenej 7 Mbit, no od nového roka budeme rýchlosti zvyšovať.“.

RadioNET nechce za každú cenu ponúkať najlacnejší internet ale kvalitné a stabilné pripojenie. Od začiatku budovania svojej siete používa kvalitné profesionálne zariadenia a všetky vysielače majú zálohovaný zdroj energie až na niekoľko hodín, po zapojení generátoru aj niekoľko dní. S RádioNETom máte aj dokonalý prehľad o svojich faktúrach. Samoobslužný zákaznícký portál dokáže viac ako zoznam faktúr. Môžete si napríklad online zmeniť program, zavolať technika na presnú minútu a pod.

Aktuálne pokrytie si môžete pozrieť TU. Pokiaľ v ňom nie ste, doporučujeme napísať na email a možno práve u Vás budú pokračovať v budovaní siete. Pokiaľ máte vyššie položený objekt alebo máte miesto vhodné na umiestnenie dokrývača, tiež sa môžete ozvať, určite sa vám to vyplatí. RádioNET plánuje pokryť celý okres Bánovce nad Bebravou a neskôr i Topoľčany. V príprave je stavba vysielačov na Duchonke a Jankovom vŕšku.

Ďalšie info nájdete na www.radionet.sk

Nový poskytovateľ internetu v Bánovciach – RádioNET
3.9 (78.95%) Celkom 19 hlas[ov]

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.