Počet štrajkujúcich učiteľov klesá

Kým v prvý deň avizovaného štrajku pedagógov vyučovanie neprebiehalo na štyroch stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, dnes sa ich počet o jednu školu znížil. V dnešný deň ostávajú zatvorené už len brány troch škôl, a to Gymnázia v Dubnici nad Váhom, Gymnázia v Púchove a Obchodnej akadémie Milana Hodžu v Trenčíne.  Na Strednej umeleckej škole v Trenčíne, na ktorej sa včera nevyučovalo, dnes prebieha výchovno-vzdelávací proces v obmedzenom režime. V obmedzenom režime vyučovací proces okrem SUŠ v Trenčíne ďalej prebieha na šiestich školách, a to na Gymnáziu v Bánovciach nad Bebravou, na Gymnáziu na Myjave, na Gymnáziu v Považskej Bystrici, na Gymnáziu V. B. Nedožerského v Prievidzi, na Gymnáziu Ľ. Š. v Trenčíne a na Obchodnej akadémii v Prievidzi.

Hoci do štrajku dnes pribudli pedagógovia aj z Gymnázia v Novom Meste nad Váhom, výučba na tejto škole, podobne ako na ďalších piatich (SPŠ Myjava, SOŠ Stará Turá, Obchodná akadémia v Považskej Bystrici, Spojená škola v Partizánskom a  Stredná zdravotnícka škola v Trenčíne) prebieha bez obmedzenia. Zo 40 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK sa tak do štrajku v druhý deň zapojilo 16 škôl, pričom počet pedagógov zapojených do štrajku sa oproti včerajšiemu dňu znížil o 5,6%.

 

 

Pôvodný článok z 21.1.2016

Podľa dnešných vyjadrení primátora Partizánskeho Jozefa Božika sa do neobmedzeného štrajku učiteľov v Partizánskom zapájajú dve ZŠ . A to ZŠ R. Jašíka a ZŠ Malinovského. Štrajk začína 25.1.2016 a zatiaľ je neobmedzený. V prípade akýchkoľvek otázok, treba kontaktovať vedenia škôl. Právo na štrajk je ústavou garantované právo.

Primátor si uvedomuje zložitosť situácie, ale mesto nemôže vstupovať do slobodného rozhodnutia učiteľov. Ako uviedol: „Množstvo ľudí sa na neho obrátilo so žiadosťou o pomoc. Žiaľ nie je v silách mesta zabezpečiť náhradný program pre viac ako 600 detí.

O ďalšom vývoji situácie budeme informovať aj v Rádiu WOW.

Pripájame kontakty na školy zapojené do štrajku:

ZŠ R.Jašíka

Tel: 038/749 28 02

1. stupeň 0905 368 014
2. stupeň 0918 809 100
Email: zsrjasikape@gmail.com

 

ZŠ Malinovského

č.tel. riaditeľka: +421 38 7402255
č.tel. kancelária: +421 38 7402256, +421 38 7401803
Facebook stránka: https://www.facebook.com/zsmalinovskeho
Email: zsmalinov@gmail.com

 

Čo požadujú učitelia?

 

Počet štrajkujúcich učiteľov klesá
2.3 (46.67%) Celkom 3 hlas[ov]

1 Komentár

  • Ivo 6. februára 2016 Odpovedať

    Aspoň majú gule na to aby štrajkovali, pokiaľ zbytok národa sa tu trasie aby si udržal svoju minimálnu mzdu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.