V Prievidzi sa začína vylievať Handlovka na cesty

Ako sme už dnes informovali, kvôli množstvu zrážok na Hornej Nitre sa zvýšila hladina všetkých tokov v regióne.

V Handlovej sú podľa hovorkyne mesta Viktórie Moravčíkovej Timurovej štyri kritické úseky na prítokoch Handlovky na hornom konci, na ktorých aktuálne odstraňujú nánosy s ťažkými mechanizmami. „Situácia dole v meste je zatiaľ pokojná, no veľmi silno sneží,“ doplnila s tým, že Handlovčanov samospráva o situácii priebežne informuje na svojej webovej stránke a prostredníctvom mestského rozhlasu.

Hladina Handlovky v Handlovej dosiahla podľa posledných meraní Slovenského hydrometeorologického ústavu 116 centimetrov, v Prievidzi zase 128 centimetrov. „Rieka Handlovka sa vylieva pod mostami pri sídlisku Píly, ulica bude preto uzatvorená. Krízový štáb zatiaľ zasadať nebude,“ informoval hovorca Prievidze Michal Ďureje.

Hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík uviedol, že profesionálni hasiči nemajú momentálne žiadny zásah, ani nemali technický zásah a v Handlovej vykonávajú monitoring. Problémy spôsobuje aj husté sneženie, a to konkrétne na Kľaku smerom na Žilinu, horský priechod je preto uzavretý, informovalo operačné stredisko prievidzskej polície.

Aktuálne stavy tokov v regióne nájdete na tejto stránke. Aktualizované každých 10 minút.

Galéria:

Autor: TASR, Adrián Hoffman Árendáš a poslucháči Rádia WOW

V Prievidzi sa začína vylievať Handlovka na cesty
5 (100%) Celkom 1 hlas[ov]

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.