V Oslanoch balili nelegálne cigarety

Viac ako 12 000 kusov cigariet, vyše 300 kg tabaku a tri stroje na jeho spracovanie zaistili colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) v spolupráci so psovodom a služobným psom vycvičeným na vyhľadávanie tabaku tento týždeň v Trenčianskom kraji.  Nezákonnou výrobou, skladovaním a distribúciou neoznačených tabakových výrobkov sa obohacovali traja muži vo veku 30, 31 a 53 rokov. Finančný únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na 25 247,48  eur.

 Prievidžan Ivan A. dovážal minimálne od septembra tohto roku neoznačené cigarety a tabak, respektíve tabakovú surovinu z Poľska a spracovával ju (rezal a sušil) v rodinnom dome. Po spracovaní tabak predával Danielovi K., ktorý ho balil v dome v obci Oslany do neoznačených spotrebiteľských balení. Časť z týchto balení predával aj Petrovi P. do Trenčína, ktorý ich distribuoval rôznym odberateľom pochádzajúcim nielen z regiónu miest Trenčín a Prievidza, ale aj z iných regiónov stredného a východného Slovenska. 

Colníci z KÚFS preto tento týždeň vykonali domové prehliadky v rodinných domoch v Prievidzi, v Oslanoch aj v Trenčíne. Našli neoznačené tabakové výrobky, konkrétne voľne uložený tabak  v jutových vreciach, tiež tabak v spotrebiteľských baleniach s označením Holandská tabaková zmes, Cuba Tabacco, James Cook, Turek, Marco Polo, cigarety zn. Marlboro, Viceroy, Fest. Objavili tiež dve sušičky, jednu rezačku na tabak a stolovú váhu na váženie neoznačených spotrebiteľských balení. Celkovo zaistili 325,93 kg tabaku a 12 161 ks cigariet, pričom finančný únik na spotrebnej dani bol vyčíslený na 25 247,48  eur.

Muži sú obvinení zo spáchania trestného činu v zmysle § 276 ods.1 a § 279 ods. 1 Trestného zákona č. 300/2005 Z. z.. V prípade dokázania viny hrozí dvom z nich trest odňatia slobody na dobu 1 až 5 rokov. Tretiemu mužovi hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov, nakoľko za rovnaké trestné činy bol už v minulosti právoplatne odsúdený, pričom mu súd výkon trestu podmienečne odložil a určil probačný dohľad nad jeho správaním v skúšobnej dobe 3 roky. V prípade ďalej konajú vyšetrovatelia finančnej správy.

Zdroj: Finančná správa

V Oslanoch balili nelegálne cigarety
Ohodnoť článok

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.