Zažaloval ho za vtip, v ktorom sa našiel. Prehral

V Partizánskom sa pred časom odohral kuriózny prípad. František Gregor napísal na sociálnu sieť vtip, ktorého obsah urazil jeho známeho. Ten tvrdí, že mu znepríjemnil život. Žalovaný muž však tvrdí, že nikoho konkrétneho poškodiť nechcel. Vo vtipe spomína iba dve krstné mená a jednu kozu. V stredu padol konečný verdikt.

„Ako zistíme, že prihriatemu Mirkovi zdochla koza? Jeho priateľ Jožko má vyťahané uši,“ tak znel vtip Františka Gregora, ktorý zverejnil na sociálnej sieti. Podľa jeho slov ani len netušil, čo sa začne diať.

Na krku mal najskôr trestné oznámenie, prípadom sa zaoberala prokuratúra, no zistila, že nejde o trestný čin. Zalobca Jozef, zastúpený advokátom  to teda skúsil na súde a podal žalobu na ochranu osobnosti, kde žiadal predovšetkým ospravedlnenie a nahradenie trov.

„Spôsobuje to traumu mne aj môjmu okoliu. Všade, kde prídem mi hovoria, čo, ty intímny priateľ, no čo, prihriaty, kde máš tie vyťahané uši,“ hovorí o nepríjemnostiach žalobca Jozef. Na súde vyhlásil, že zo strany autora vtipu išlo o cielený útok. „Jasné, že to myslel na nás, kto sa nad tým vtipom zamyslí vie, že je to o nás,“ tvrdí Jozef.

Na súde vypovedal aj svedok Miroslav. Muž, ktorého podľa jeho slov vtip urazil tiež. „Tento vtip považujem za dehonestujúci, dehonestuje Jozefovu osobu aj moju,“ povedal svedok Miroslav.

Sudca sa ale s prípadom vysporiadal veľmi rýchlo. Žalobu zamietol. „Súd žalobu zamieta, žalovanému sa proti žalobcovi náhrada trov nepriznáva. Nie sú tam identifikačné znaky, ktorými sám o sebe tento vtip môže byť považovaný za porušujúci osobnostné práva, konkrétne žalobcu,“ vyriekol sudca.

„To bolo jasné od začiatku, to sú chorobné konšpirácie žalobcu, ktorý si vtip vtiahol na seba a nevedel sa s tým vysporiadať,“ myslí si obžalovaný Gregor. To, či sa žalobca voči rozsudku odvolá na krajský súd, ešte zváži. Pán Gregor však chce v písaní vtipov pokračovať. „Vtipy budem písať ďalej, ale dám si pozor, ale asi vyselektujem nejakých ľudí,“ uzavrel František Gregor.

František Gregor, autor vtipu, vyhral súd

Foto: Pavol Čertik, TV JOJ

Zažaloval ho za vtip, v ktorom sa našiel. Prehral
5 (100%) Celkom 1 hlas[ov]

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.