Premiéra novej skladby Mariky Gombitovej

Marika Gombitová má za sebou nahrávanie titulnej piesne k filmu Sedem zhavranelých bratov, ktorá nesie názov Ten príbeh za náš sen stál. Marikin nenapodobiteľný hlas sa tak po 12 rokoch objaví i v Rádiu WOW. Premiéru bude mat v Slovenskom rozhlase, avšak malú ochutnávku Vám ponúkame už teraz na našom Youtube kanáli.

https://www.youtube.com/watch?v=H3QsXUwQoE0

Filmová verzia rozprávky Pavla Dobšinského Sedem zhavranelých bratov speváčku podľa jej vyjadrení veľmi oslovila. “Vznikol skutočne krásny, pravdivý a hlboký film, ktorý sa bude divákom páčiť. Preto som s radosťou prijala ponuku naspievať doň titulnú pieseň,” komentovala vznik pesničky, ktorej text napísal Kamil Peteraj a hudbu zložil Vašo Patejdl. “V rozprávkach sa skrývajú večné posolstvá a múdrosť mnohých generácií a aj posolstvo tejto pesničky, vychádzajúce z filmovej podoby, hovorí o sile snov. Vďaka snom sa dokážeme nielen vyrovnať s osudom, ale ho aj zmeniť či premôcť,” poznamenala Marika Gombitová s tým, že sa teší na premiéru novej rozprávky. “A želám filmu aj filmovej pesničke úspech a veľa divákov.

Nová slovensko-česká filmová rozprávka príde do našich kín 28. mája. Filmové dialógy v slovenskom znení pripravil Ľubomír Feldek. Diváci sa môžu tešiť aj na herecké výkony Jany Oľhovej (matka), Mariána Geišberga (otec), Csongora Kassaia (farár), Kristíny Svarinskej (slúžka) či Miroslava Nogu (kráľ). Na Slovensku sa nakrúcalo v Terchovej, v Zuberci a vo Vysokých Tatrách.

Marika Gombitová je rodáčkou z Turian nad Ondavou. Spievať začala ako 13-ročná so svojimi bratmi v amatérskej skupine Matador. Počas štúdia na strednej škole v Košiciach pôsobila v skupine Profily, potom krátko v košických tanečných orchestroch Júliusa Olajoša a Juraja Szabadoša. Od roku 1976 bola členkou Modusu, s ktorým vydala päť albumov. Okrem toho má na konte aj dvanásť sólových nahrávok a tiež jednu štúdiovku so skupinou Collegium Musicum. V novembri 1980 po dopravnej nehode ochrnula. V roku 1996 získala výročnú cenu Grand Prix Zväzu autorov a interpretov za celoživotný prínos a rozvoj slovenskej populárnej hudby. Tento rok ju počas udeľovania cien OTO uviedli do Siene slávy.

 

marika-gombitova_01-galeria marika-gombitova_02-galeria marika-gombitova_04-galeria marika-gombitova-galeria marika-gombitova_03-galeria

Foto: Archív Mariky Gombitovej

 

Premiéra novej skladby Mariky Gombitovej
5 (100%) Celkom 2 hlas[ov]

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.