Bojnice: Za prvú pomoc do basy?

podKuriózna krádež sa stala včera 8.7.2015 v Bojniciach na autobusovej zastávke. Kto vie aké mal pohnútky zlodej, ktorý z autobusu ukradol lekárničku a manuál k autobusu. Tento prípad sa tak radí k tým kurióznym.

Ako pre Rádio WOW uviedol krajský policajný hovorca Pavol Kudlička: „Poverený  policajt Obvodného oddelenia z Prievidze 08.júla  vzniesol obvinenie  z  prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva voči 22-ročnému Jurajovi z Kysuckého Nového Mesta a 37-ročnému Martinovi z Handlovej.  Obvinení muži sa 08.júla  po polnoci vlámali  na zástavke autobusov v Bojniciach do tam odstaveného autobusu. Po vniknutí do autobusu odcudzili lekárničku a manuál autobusu. Poškodenej spoločnosti krádežou vznikla škoda vo výške 50 Eur  a na poškodených dverách autobusu doposiaľ nezistená škoda.“

Obom obvineným   v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. Pokiaľ páchatelia neboli trestaný, trest sa im môže podmienečne odložiť. Pokiaľ by páchateľ lekárničku skutočne potreboval na záchranu života, slovenský zákon túto situáciu nepozná. Zákon sa na prípad bude pozerať vždy ako na krádež či vlámanie. Polícia doporučuje ihneď volať 112 a hlasným kričaním „Pomoc“ privolať ľudí, ktorí dobrovoľne darujú svoju lekárničku k jej použitiu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: MsÚ Prievidza, SAD Prievidza

Bojnice: Za prvú pomoc do basy?
Ohodnoť článok

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.