Novinky v pôrodnici v Partizánskom

Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie (GPO) nemocnice v Partizánskom prešlo obnovou. V jeho celých priestoroch sa zrekonštruovali podlahy a maľovka, v izbách boli vymenené všetky lôžka za nové, pribudol nový nábytok a doplnilo sa hygienické zázemie pre najmenšie deti. Na oddelení pribudla tiež nová gynekologicko – pôrodnícka ambulancia. Celkové investície do obnovy oddelenia si vyžiadali 50 000 eur. Informoval o tom Tomáš Kráľ, hovorca akciovej spoločnosti Svet zdravia, ktorá má nemocnicu v prenájme od mesta.

Som veľmi rád, že sa nám podarilo zvýšiť komfort našich mamičiek a ich novonarodených detí. Vďaka integrácii nových trendov je partizánska nemocnica pripravená poskytovať služby modernej a k deťom priateľskej pôrodnice pre celý širší región,“ zdôraznil riaditeľ zdravotníckeho zariadenia Michal Orihel.

Pôrodnica sa súčasne prihlásila do programu Baby Friendly Hospital (BFH), čo je globálny program UNICEF s cieľom podporovať na Slovensku zdravý vývin detí aj matiek. Cieľom týchto aktivít je zvýšiť počet pôrodov z priemerných 400 na 500 ročne. Podstatou programu je transformácia pôrodníc na moderné nemocnice priateľské k deťom a matkám. Nemocnica poskytuje tiež pacientom výživové poradenstvo, ktoré môžu využiť aj tehotné ženy a mamičky po pôrode. V súčasnosti má GPO v Partizánskom pre gynekologické pacientky a mamičky s deťmi k dispozícii tri nadštandardné izby, päť dvojposteľových, jednu jednoposteľovú a trojposteľovú izbu. Všetky izby podporujú takzvaný rooming in, teda umiestnenie zdravej matky šestonedieľky a fyziologicky zdravého novorodenca v jednej izbe v ich bezprostrednej vzájomnej blízkosti.

Zdroj: TASR

Novinky v pôrodnici v Partizánskom
5 (100%) Celkom 3 hlas[ov]

3 komentáre

  • Michaela 15. októbra 2015 Odpovedať

    Dobrý deň. Ešte by som rada pridala informáciu, že ani muž vo VIP nie je zadarmo, ako nemocnica všade uvádza…

  • Andrea Lucanska Kukuckova 14. októbra 2015 Odpovedať

    Dobry den.Bola by som velmi rada,keby bol moj prispevok zverejneny.Porodnica v Partizanskom ma na svojej stranke pisene,ze ako v jedinnej porodnici na slovensku sa neplati za osobu pri porode.je to iba vymysel kedze 7.9.2015.som tam cakala na porod a chcela som mat manzela pri porode a prve co bolo musel ist zaplatit poplatok,nieje to nieaka velka ciastka,ale naco pisu ze zadarmo :-)poplatok bol 15eur.Tak isto co sa tyka starostlivosti matiek po porode a novorodencov.uplna katastrofa!V ten cas ked som tam bola,opravovali oddelenie,takze sme boli premiestneny na chyrurgiu zeny,kde to bolo hrozne.Po porode nao druhy den,ked sme mali aj babetka pri sebe nam vrtali pred dverami a vsetok prach nam isiel do izby!To mali dychat novorodenci!!!!Katastrofa.tolko z mojej strany.budem rada ak to uverejnite.Dakujem.

  • Andrea Lucanska Kukuckova 14. októbra 2015 Odpovedať

    Dobry den.Bola by som velmi rada,keby bol moj prispevok zverejneny.Porodnica v Partizanskom ma na svojej stranke pisene,ze ako v jedinnej porodnici na slovensku sa neplati za osobu pri porode.je to iba vymysel kedze 7.9.2015.som tam cakala na potod a chcela som mat manzela pri porode a prve vo boli musel ist zaplatit poplatok,nieje to nieaka velka ciastka,ale naco pisu ze zadarmo :-)piplatok bol 15eur.Tak isto co sa tyka starostlivosti matiek po porode a novorodencov.uplna katastrofa!V ten cas ked som tam bola,opravovali oddelenie,takze sme boli premiestneny na chyrurgiu zeny,kde to bolo hrozne.Po porode ne druhy den,ked sme mali aj babetka pri sebe nam vrtali pred dverami a vsetok prach nam isiel do izby!To mali dychat novorodenci!!!!Katastrofa.tolko s mojej strany.budem rada ak to uverejnite.Dakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.