Zubná pohotovosť v Bánovciach nad Bebravou skončila! Ostáva len Trenčín

Zubná pohotovosť v Bánovciach nad Bebravou skončila. Už dva týždne musia ľudia s boľavými zubami z mesta a okolia mimo ordinačných hodín cestovať do viac ako tridsať kilometrov vzdialeného Trenčína.

Rozhodli to lekári

O zrušení zubnej pohotovosti rozhodli samotní lekári. „Vedenie bánovskej polikliniky rešpektovalo rozhodnutie lekárov – stomatológov o ukončení spolupráce s nemocnicou,“ povedala hovorkyňa vlastníka nemocnice Monika Murová.
K centralizácii zubnej pohotovosti do Trenčína prišlo na žiadosť lekárov. Podľa Murovej je tento krok v súlade s nariadením vlády, ktorá určila verejnú minimálnu sieť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Jedna zubnolekárska služba prvej pomoci podľa nariadenia vlády pripadá na 400-tisíc obyvateľov. Obyvatelia sa môžu len domnievať a dúfať, že takéto rozhodnutie nebolo ovplyvnené korupciou s cieľom priniesť zákazníkov jedinej pohotovosti alebo aby sa ľudia začali obracať na súkromných zubárov.

Totiž, v niektorých prípadoch, aktuálne obyvateľa Bánoviec nad Bebravou vyjde lacnejšie návšteva súkromnej ambulancie ako „hnať“ auto do Trenčína.

Mesto ani samosprávny kraj s tým nič nespraví

Primátor Bánoviec nad Bebravou Marián Chovanec pre denník SME povedal, že rozhodnutie lekárov dostalo mesto na stôl ako hotovú vec. „Žiaľ, do tohto procesu sme nemohli vstúpiť, zbehlo sa to veľmi rýchlo. Zrejme po dohode lekárov prišlo k tomu, že pohotovosť nie je efektívna a urobili tento krok. Bude to mať negatívny dosah na obyvateľov,“ dodal.

Lekárom schvaľuje potrebné povolenia Trenčiansky samosprávny kraj. Ani ten však ukončeniu prevádzky zubnej pohotovosti nemôže zabrániť, pacientov z Bánoviec poslal do Trenčína.

Pacienti z okresu Bánovce nad Bebravou majú od prvého decembra zabezpečené poskytovanie zubno-lekárskej služby prvej pomoci na Poliklinike JUH v Trenčíne. Zubno-lekárska služba prvej pomoci je k dispozícii pacientom počas sviatkov a každú sobotu a nedeľu v čase od 8.00 – 16.00 hod,“ informovala krajská hovorkyňa Jana Paulínyová.

Súradnice:

48.871248, 18.048052
48°52’16.5″N 18°02’53.0″E
Streetview

Adresa:

Polikliniha JUH, Halalovka 63, Trenčín

Mapa:

Zubná pohotovosť v Bánovciach nad Bebravou skončila! Ostáva len Trenčín
Ohodnoť článok

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.