Slovenský Gabor sužuje nedostatok ľudí, zvyšuje preto mzdy o 13%

Bánovskému výrobcovi dámskej módnej obuvi Gabor vlani klesli tržby, čistý zisk aj objem výroby. Produkciu brzdil nedostatok kvalifikovaných pracovníkov, pre ktorý firma musela prenechať časť objednávok sesterskému závodu v Portugalsku.

Spoločnosť k 31.12.2016 zamestnávala 1523 zamestnancov. Vlani im zvýšili tarifné mzdy o trinásť percent, čo bola podľa konateľa p Juraja Vodičku najvýznamnejšia investícia. 

„Našou najvýznamnejšou investíciou v minulom roku boli naši zamestnanci, zvýšenie tarifných miezd medziročne dosiahlo 13%. Verím, že v tomto roku získame ďalších zamestnancov a aj záujemcov o duálne vzdelávanie z radov žiakov končiacich základné školy, dodal J. Vodička. Celkovo investície Gaboru dosiahli v minulom roku 600-tisíc eur, na tento rok má naplánovaný o polovicu vyšší balík.

Pre nedostatok ľudí musia časť zákaziek robiť v Portugalsku

Gabor sa podobne ako mnohé firmy na Slovensku pasuje s nedostatkom kvalifikovaných pracovných síl. „Situácia na pracovnom trhu nedáva veľa možností na zvýšenie, respektíve aspoň doplnenie stavu zamestnancov,“ konštatuje J. Vodička. S ponukou práce Gabor oslovoval aj nekvalifikovaných a nezamestnaných ľudí, ktorých bolo treba zaučiť, čo firme zdvihlo náklady.

Od druhej polovice minulého roka sa Gaboru podarilo aspoň nahrádzať fluktuáciu a udržať počty pracovníkov. „Aj tak sme však neboli schopní prijať niektoré objednávky a museli sme ich prenechať sesterskému závodu v Portugalsku,“ približuje konateľ J. Vodička.

Denná produkcia v závode v Bánovciach nad Bebravou je v súčasnosti 13 000 párov dámskej obuvi. Objem plánovaných investícií na rok 2017 je vo výške 0,9 mil. Eur.

 

Aktuálne voľné pozície:

– pracovníčky do finálnej úpravy obuvi
– zručných pracovníkov na obsluhu obuvníckych strojov a zariadení (po zaučení najvyššia tarifná trieda)
– pracovníkov manipulácie (vysekávanie dielcov)
– pracovníčky do výroby obuvníckych zvrškov (prípravné práce, lepenie, šitie a pod.)

Prax v odbore výhodou, nie podmienkou.

Ponúkame:

– stabilný motivujúci zárobok (mesačné, ročné odmeny, vernostný bonus)
– príspevok na firemnú dopravu
– zľavy v podnikovej predajni
– zdravotný servis priamo v závode
– vstupenky na kultúrne a športové podujatia
– letné tábory pre deti zamestnancov

Spoločnosť zabezpečuje dopravu zamestnancom z Prievidze, Handlovej, Novák, Partizánskeho, Trenčína a okolia.Viac informácií získate osobne v personálnom oddelení spoločnosti Gabor spol. s r.o., J. Gabora 1, 957 01 Bánovce nad Bebravou alebo na tel. č. 038/7622 202, 203, 114, 109 alebo na personal@gabor.sk. Web spoločnosti je www.gabor.sk

 

 

Slovenský Gabor sužuje nedostatok ľudí, zvyšuje preto mzdy o 13%
2 (40%) Celkom 8 hlas[ov]

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.