Tragédia v Partizánskom – opravára zabíjal výťah

Výťah sa v sobotu podvečer pokazil v jednom z bytových domov na sídlisku v Partizánskom. Opravára, ktorý len minulý týždeň oslávil okrúhle päťdesiate narodeniny, privolali, aby sa naň pozrel. To, čo sa pri oprave výťahu stalo, je predmetom vyšetrovania, predbežne to však vyzerá tak, že výťah sa spustil v čase, keď muž stál  počas opravy hore na kabíne.

Vo vnútri výťahu v čase, keď sa muž pustil do opravy, nebol nik. Podľa obyvateľov paneláku bol výťah nový. Koľko tu bol, dva, tri mesiace? S tým pôvodným neboli problémy, s týmto však neustále, večne bol pokazený,“ povedal obyvateľ domu. Aj preto privolali opravára v sobotu popoludní. Ako posledný sa s ním rozprával obyvateľ domu, ktorý si neželal byť menovaný, na to čo zažil však do konca života nezabudne.

Ja som ho videl posledný živého. Na jednotke proste zostal výťah stáť a ja som bol ešte pritom, keď ten pán otváral dvere. Dvere otvoril a podlaha výťahu bola na medziposchodí. Potom dvere zatvoril. Ja som už kráčal hore schodmi, počul som ako opravár ešte ide za mnou, tiež hore. Povedal mi, že ide niečo popraviť, nejaký kolík, alebo neviem čo presne. Vyliezol hore na kabínu a potom už bolo počuť len buchot. S otcom sme vybehli von a bol to šok. Šok,“ povedal svedok.

Ten bol hneď po tragédii aj za rodinou nebohého muža. Vraví, že doma ho už čakala sestra s tortou k narodeninám. Aj on potvrdil, že výťah bol nový. „Má približne tri mesiace, ale každú chvíľu mu voľačo bolo. Buď bol zaseknutý, nešiel, alebo zostal hore na sedmičke visieť. Každú chvíľu sem chodila poruchová služba,“ potvrdil muž.

Na miesto tragédie okamžite dorazili záchranári, mužovi však už nebolo pomoci. „50-ročný muž utrpel drvivé poranenia hlavy nezlučiteľné so životom,“ potvrdil hovorca záchranárov Boris Chmel. Z toho čo sa stalo sú zdesení obyvatelia Partizánskeho aj primátor mesta Jozef Božik. „Je to strašná tragédia, nepamätám si, že by sa v meste v minulosti niečo podobné odohralo,“ povedal. Čo presne sa stalo a či spravil chybu muž, ktorý mal na opravy výťahov certifikát a podľa našich informácií bol skúseným opravárom, alebo bol na príčine tragédie poruchový výťah, ukáže až vyšetrovanie.

Tragédia v Partizánskom – opravára zabíjal výťah
2.4 (48%) Celkom 5 hlas[ov]

2 komentáre

  • Anonym 18. júna 2017 Odpovedať

    Cakala ho sestra s tortou nebol zenaty ale to neni podstatne je to pre rodinu obrovska tragedia:(

  • paloka 18. júna 2017 Odpovedať

    Keď vyhadzujú ľudí pred päťdesiatkou, tak im treba. Teším sa z ich problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.