Legendárny predajca obuvi končí, potopili ho dlhy

Maloobchodnú sieť Obuv Partizánske poznajú ľudia už dlhé desaťročia. Neprežila však boj s ázijskou konkurenciou.

V časoch najväčšej slávy mala predajná sieť Obuv Partizánske viac než stovku obchodov. Jej príbeh sa však končí, firma zbankrotovala.

Podľa portálu Euro.cz majiteľ spoločnosti, český podnikateľ Michal Umlášek, ju poslal do konkurzu. Problémy má aj jeho vlajková firma Term, ktorá sa zaoberá predajom značkových topánok a tenisiek.

Obuv Partizánske Umlášek kúpil v roku 2006. Za posledných osem rokov sa však firma nedokázala dostať do zisku. Len v rokoch 2014 a 2015 vyprodukovala stratu prevyšujúcu 650-tisíc eur.

Na Slovensku prevádzkovala dve desiatky predajní, ktoré sa postupne zatvárajú.

Spoločnosť dlhuje na daniach a odvodoch viac než 120-tisíc eur. Ako ďalej e15.cz uvádza, dôvodom neúspechu je zahraničná konkurencia a neustále rastúce objemy dovozovej obuvi predovšetkým z Ázie.

Ešte pred rokom 1989 boli predajne Obuv Partizánske v takmer každom jednom väčšom meste. Firma zabezpečovala predaj topánok, ktoré vyrábali Závody 29. augusta Partizánske.

V obchodnom registri aj dnes nájdeme firmu Závody 29. augusta Partizánske avšak nejde o pôvodnú spoločnosť ale premenovanú firmu INEX trade Partizánske, ktorá vlastní práva na túto značku a rozhodla sa ju oživiť. Vyrába obuv v areáli bývalých závodov. Podľa FINSTAT sa jej tržby stabilne držia na úrovni 1,5 až 2 milióny eur ročne.

Zdroj: Rádio WOW Horná NItra, o.z. a TASR

Legendárny predajca obuvi končí, potopili ho dlhy
Ohodnoť článok

Žiadny komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.